Twórcy

 

Redakcja

Ewa Białołęckaredakcja – tłumaczka, pisarka, autorka „Kronik Drugiego Kręgu”. Laureatka Sfinksa (1994) i Zajdla (1994) za „Tkacza iluzji”, ponownie Zajdla (1997) za „Błękit maga” i Śląkfy (1997) za całokształt. Głos redakcyjnego rozsądku, wołający na puszczy.
Bartek Biedrzyckiredaktor naczelny – twórca, publicysta i wydawca komiksowy, podcaster, autor fantastyki – trylogii postapo „Kompleks 7215” (2014), „Stacja: Nowy Świat” (2015) i „Dworzec Śródmieście” (2017) oraz opowiadań.
Jarek Grzędowiczhonorowy naczelny – cudowne dziecko polskiej fantastyki. Zaczął w wieku wczesnonastoletnim od wysokiego „C”, a potem było już tylko lepiej, aż do „Helu-3” i „Azylu” (2017) z „Panem Lodowego Ogrodu” (2005-2012) pośrodku. Jako rednacz też był niezrównany, pierwszy Fenix w co najmniej 75% zawdzięcza swą legendę jego indywidualności i sile przekonań.
Jacek „Franco” Horęzgaoperator Archiwum F – animator i antropolog kultury. Twórca pierwszego w Polsce Fan-Clubu Star Wars (Falcon), Międzynarodowego Festiwalu Kultury „Magia Tanga”, bibliotekarz, zbieracz, archiwista. Upierdliwy do bólu w dociekaniu Prawdy i poszukiwaniach bibliograficznych. Ma wszystko, planuje mieć więcej.
Andrzej Łaskitwórca logo, opieka graficzna – kongenialny operator ołówka, współtwórca legendy Feniksa też w 75%. Ulubiony ilustrator Williama Gibsona, który w ramach rozliczeń zażyczył sobie oryginałów jego rysunków zamiast nudnych dolców. Dziełem TEGO Andrzeja jest także Jakub Wędrowycz, którego wszyscy przypisują innemu Andrzejowi, nie wiadomo czemu.
Krzysztof Sokołowski – proza polska – bloger, wielbiciel kotów oraz stosików. Także tłumacz, krytyk i redaktor – wykopalisko, z epoki Feniksa i Fenixa Pierwszego.

Autorzy

Robert Adler – polski ilustrator i rysownik komiksów, współtwórca serii „48 stron” oraz „Status 7”, autor ilustracji, okładek książek i płyt, pasjonat broni.
Magdalena Białek – studentka polonistyki-komparatystyki na UJ, w latach 2014-2017 współpracowała z czasopismem „Creatio Fantastica”. W wolnych chwilach nadrabia zaległości lekturowe piętrzące się przy łóżku oraz odtwarza style taneczne sprzed dwustu lat.
Paweł Ciećwierz – bokser-amator, wielbiciel MMA, Hanys, barbarzyńca i buddysta. Ojciec notorycznego Brighelli („Nekrofikcje”, 2009, „Środkowy palec opatrzności”, 2013).    
Rafał Cichowski – zadebiutował w 2015 roku powieścią “2049” wydaną przez Novae Res. W 2017 roku nakładem wydawnictwa SQN ukazała się jego druga książka „Pył Ziemi”. Ma flat coated retrievera, który wabi się Chivas. Nad polskie morze jeździ wyłącznie zimą.
Agnieszka Hałas – tłumaczka i autorka fantastyki. Ma w dorobku zbiory opowiadań „Między otchłanią a morzem” (2004) i „Po stronie mroku” (2012), trzytomowy cykl dark fantasy „Teatr węży” (2011-2013) oraz powieść „Olga i osty” (2016). Laureatka I miejsca w konkursie literackim Horyzonty Wyobraźni (2010). Nominowana do nagród: Nautilus (2003), Nagroda Literacka im. Jerzego Żuławskiego (2017) i dwukrotnie do Śląkfy w kategorii Twórca Roku (2013, 2016). Kocha góry i koty.
Tomasz Fijałkowski – autor powieści fantastycznej „Antipolis” (2015, tom drugi nastąpi). Kiedyś poeta, dziś zwyczajnie: pisarz, a także bloger i nauczyciel.
Błażej Kurowski – rysuje komiksy od 7 roku życia i nawet je publikuje: są w magazynach „Kolektyw” i „Profanum”, a także w licznych antologiach komiksowych i albumach konkursowych. Zrobił też grafikę do 2 gier i niezliczoną ilość komiksów internetowych.
Piotr Michalak – ilustrator, animator i designer z piętnastoletnim doświadczeniem w branży gier wideo i reklamy (City Interactive, Lightcraft, Nowe Horyzonty, NInA). Obecnie pracuje jako Lead Artist w warszawskim studio QLOC. Od lat związany z demoscenową grupą Altair.
  Marek Oramus – pisarz za dobry, by stać się „bestsellerowym” i krytyk – legenda. W „Fenixie” stworzył słynny cykl felietonów o książkach „Piąte piwo”, o którym pamięć przeszła z pokolenia na pokolenie. Cykl ten będzie kontynuowany w „Fenixie Antologii”.
Romuald Pawlak – zaczynał od fantastyki, opowiadanie „Wniebowstąpienie Menela” (Fenix 03/1991) dostało nominację do Zajdla, później popełnił kilka powieści. Odszedł do literatury dziecięco-młodzieżowej (za „Miłka z Czarnego Lasu” dostał w 2008 roku nagrodę IBBY), a teraz wraca opowiadaniem w Fenix Antologia i powieścią SF, którą właśnie ukończył.
Marta Sobiecka – dziennikarka, studentka filozofii, współorganizatorka konkursu na antologię „Jakie czasy taki diabeł”.  Prywatnie: dobry duch Wiktora Żwikiewicza.
Marek Turek – robi komiksy (od ponad 20 lat), od czasu do czasu wydaje je w albumach albo antologiach komiksowych, w chwilach zwątpienia uprawia trolling sieciowy. Ważniejsze publikacje albumowe: „Fastnachtspiel”, „Międzyczas”, „Bajabongo”, „N.e.S.T.”, „Bellmer (niebiografia)”