Archiwum FX Aktualizacja – Kres, Pawlak, Grzędowicz!

Po wyjątkowo kiepskim – nie bójmy się tego powiedzieć – pod względem aktualizacji kwietniu nadszedł czas na wielkie wydarzenia.

Z przyjemnością informujemy, że udało nam się uzyskać zgodę na publikację w Archiwum FX „Kącika złamanych piór” autorstwa Feliksa W. Kresa. Cykl ten zdążył w pewnych kręgach obrosnąć w swoisty kult i jeżeli nie mieliście nigdy okazji się z nim zapoznać, my wam to umożliwimy. Dziękujemy za zgodę autorowi i dziękujemy wydawnictwu Fabryka Słów za udostępnienie nam jednolitego tekstu całego cyklu. Kolejne odsłony powinny ukazywać się w miarę regularnie – tekst jest już opracowany i gotowy do publikacji, zaś przygoda ze złamanymi piórami zaczyna się od artykułu „Artyści i rzemieślnicy”.

Drugim, nie mniej ciekawym nazwiskiem pojawiającym się po raz pierwszy jest Romuald Pawlak. Poczytny i ceniony autor i publicysta, który drukował w „Fenixie” a potem na wiele lat zniknął z fantastycznych radarów, pisząc książki dla młodego czytelnika, wracając w zeszłym roku szortem w „Nowej Fantastyce” oraz tegorocznym dłuższym tekstem w premierowym numerze „Fenixa-Antologii”. Jego cykl „Lotem koszącym” cieszył się wielkim powodzeniem. Na pierwszy ogień rozważania o nanotechnologii w tekście „Skąd się biorą magiczne słowa”. Liczymy, że to pierwsza, ale nie ostatnia wizyta tego autora w Archiwum.

Na podsumowanie zaś celny jak zwykle felieton Jarka Grzędowicza dotykający problemów i kompleksów całkiem współczesnych, chociaż napisany został prawie 20 lat temu – poczytajcie sami „Jak obronić getto”.

Zapraszamy do czytania Archiwum FX i wspierania go na Patronite.

A już w przyszły weekend widzimy się na Warszawskich Targach Książki!

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *